تهیه اشتراک ویژهورود / عضویت
ورود / عضویت
دسترسی به بتاسهم

نظر شورای عالی مالیاتی در خصوص دو ابهام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی

اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۳

 

✅ابهام اول اینکه اگر در انجام تجدید ارزیابی استانداردها رعایت نشود، آیا تجدید ارزیابی مشمول مالیات می‌شود؟ صرفا اگر موارد سه گانه مندرج در ماده ۱۴۹ قانون استفاده حداکثر رعایت نشود، مشمول مالیات شده در غیر این صورت مشمول مالیات نمی‌شود. به عبارتی عدم رعایت سایر مواد آیین نامه ازجمله مواد ۳،۶ و ۱۱ و همچنین سایر موارد استاندارهای حسابداری، صرفا تشریفات انجام کار بوده است.

✅در ابهام دوم درمورد برگشت مازاد تجدید ارزیابی توضیح داده شده است: اگر بعد از شناسایی مازاد تجدید ارزیابی شرکت منصرف شد هم از آنجا که ملاک افزایش سرمایه، ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها است در مواردی که افزایش سرمایه شرکت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها ثبت نشده و ثبت سند اصلاحی در دفاتر صورت پذیرفته باشد، مغایرتی با مقررات ندارد و مشمول مالیات نمی‌شود.

روش‌های جایگزین پرداخت

درصورتی‌که امکان استفاده از درگاه پرداخت آنلاین برای شما وجود ندارد، می‌توانید مبلغ مورد نظر را به مشخصات بانکی زیر واریز کرده و اطلاعات پرداخت را برای ما ارسال کنید.

کارت بانک اقتصاد نوین به نام نوید خاندوزی

۶۲۷۴-۱۲۱۱-۶۵۳۰-۵۱۱۱

شماره حساب بانک اقتصاد نوین به نام نوید خاندوزی

۳۰۰۱-۸۰۰-۱۶۸۲۳۰-۲

اطلاعات پرداخت را از طریق تماس تلفنی و یا پیام تلگرامی به شماره ۰۹۳۳۳۶۷۹۱۹۰ ارسال کنید.

تلگرام پشتیبانی بتاسهم