درباره ما

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه (سهامی خاص) در تاریخ ۱۷/۰۹/۱۳۸۹ تأسیس شده و طی شماره ۳۹۱۹۳۰ در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسیده است. این شرکت به عنوان اولین شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار تهران بوده که در سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را با سرمایه ۸ میلیارد ریالی آغاز کرد و طی گذشت این سال‌ها، سرمایه خود را به ۲۰ میلیارد ریال افزایش داده است. کارگزاری آگاه به عنوان سهامدار عمده، مالکیت بیش از ۹۰ درصد از سهام این شرکت را در اختیار داشته و به‌صورت مستقیم از سرویس‌های ارائه شده توسط آوای آگاه، برای مشتریان خود استفاده می نماید. س ایر سهام آوای آگاه در اختیار افراد حقیقی است که عمدتاً مدیران کارگزاری آگاه و یا شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه هستند. در حال حاضر دفتر اصلی شرکت در شهر تهران، در خیابان نلسون ماندلا واقع شده؛ اما خدمات شرکت عمدتاً در بستر اینترنت ارائه می‌شود و مشتریان آوای آگاه از سراسر ایران می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

خدمات آوای آگاه به‌طورکلی شامل موارد زیر است:

  1. مشاوره آنلاین سرمایه‌گذاری در زمینه اوراق بهادار و بازارهای جهانی از طریق سایت همفکران و بتاسهم

شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه، سرویس مشاوره آنلاین سرمایه گذاری خود را از طریق سایت های همفکران و بتاسهم به مشتریان خود ارائه می دهد. سایت همفکران در سال ۱۳۸۷ تأسیس و مالکیت آن در سال ۱۳۸۹ به مجموعه آوای آگاه منتقل گردید. همچنین سایت بتاسهم در سال ۱۳۸۶ تأسیس و مالکیت آن در سال ۱۳۹۹ به شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه منتقل شد. سایت های تحلیلی همفکران و بتاسهم با ماهیت ارائه خبر و تحلیل طی این سال ها اقدام به ارائه خدمات و محصولات ذیل نموده اند:

کارشناسان و تحلیل‌گران سایت های تحلیلی آوای آگاه جهت پیش‌بینی روند قیمت‌ها، تجزیه‌وتحلیل و ارزش‌گذاری سهام شرکت‌ها از تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، فیلترنویسی، بررسی جریان نقدینگی و رفتار سهامداران حقیقی و حقوقی استفاده می شود.

برای ارزشگذاری بنیادی سهام شرکت ها، با توجه به عملکرد گذشته و با شناسایی و بررسی عوامل موثر بر سودآوری شرکت ها، سودهای آتی شرکت تخمین زده شده و از طریق مدل های مالی از جمله مدل گوردن، تنزیل جریان های نقدی آتی شرکت و  ارزش‌گذاری نسبی، ارزش ذاتی سهم و نسبت های مالی محاسبه و با وضعیت فعلی آن در بازار مورد مقایسه قرار می گیرد.

در تحلیل تکنیکال نیز از ابزارهای کلاسیک مانند سطوح حمایت و مقاومت استاتیک، داینامیک، کانال ها، الگوهای ادامه دهنده و بازگشتی، اندیکاتورها، واگرایی ها، سطوح فیبوناچی، الگوهای هارمونیک، امواج الیوت و … استفاده می شود. این تحلیل با استفاده از نرم افزارها و پلتفرم هایی مانند آسا تریدر، داینامیک تریدر و … انجام می شود.  منابع مورد استفاده نیز عمدتاً اطلاعات منتشر شده توسط شرکت‌ها در سایت کدال است. علاوه بر این از سایت‌های مرتبط با سازمان بورس اوراق بهادار (از جمله seo.ir، tse.ir، tsetmc.com، sena.ir و …)، سایت بانک مرکزی، مرکز آمار ایران، دنیای اقتصاد و سایر خبرگزاری‌ها استفاده می‌شود. برای تحلیل بازارهای جهانی نیز از منابعی همچون وال‌استریت‌ژورنال، فایننشیال‌تایمز، سایت رسمی آژانس بین المللی انرژی و سازمان اوپک، موسسه متال بولتن (metalbulletin.com)، موسسه S&P Global Market Intelligence و … استفاده می شود.

 

روش های دسترسی به خدمات مشاوره آنلاین آوای آگاه

سایت همفکران: مطالب سایت همفکران در قالب سه سطح ارائه می‌شود که شامل دسترسی آزاد، عادی و VIP است. مطالب آزادِ سایت برای همگان در دسترس است؛ اما مطالب عادی، شامل مطالبی است که فقط کاربران سایت همفکران به آن دسترسی دارند. جهت استفاده از مطالب و تحلیل‌های VIP، لازم است که کاربران، بسته‌های مشاوره‌ای سایت همفکران را خریداری نمایند. کارمزد هر یک از این بسته‌ها، با توجه به مدت زمان استفاده و همچنین درگاه‌های خرید متفاوت است. به طوری که در سایت همفکران بسته های روزانه ۲۰ هزار تومان، یک ماهه ۴۰۰ هزار تومان و بسته های سه ماهه و شش ماهه به ترتیب ۱ میلیون و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. در سایت باشگاه مشتریان و سامانه معاملات بر خط کارگزاری آگاه، با توجه به سطح باشگاه هر مشتری، هر یک از این بسته ها با تخفیف ۲۰ تا ۸۰ درصدی همراه خواهند بود.

نحوه قیمت گذاری بسته های سایت همفکران، جز اطلاعات محرمانه شرکت محسوب می شود که انتشار آن در درگاه رسمی، خلاف ضوابط شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه است. اما در پاسخ به نهاد ناظر اعلام می گردد که محاسبه قیمت هر بسته بر مبنای میانگین فروش سال های گذشته و همچنین هزینه و بهای تمام شده سایت همفکران بوده که در سال ۹۸، متناسب با تورم و به صورت ضریبی از تعداد پرسنل شرکت به طور متوسط حدود ۴۵ درصد افزایش یافته است.

 

درگاه‌های خرید بسته‌های مشاوره‌ای سایت همفکران

بسته‌های VIP همفکران از سه درگاه خریداری می‌شوند:

  1. قسمت“فروشگاه” در سایت همفکران
  2. قسمت“خدمات-بسته های مشاوره ای تحلیلی” در سایت باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه
  3. از طریق“سامانه معاملات بر خط” کارگزاری آگاه

لازم به ذکر است که دسترسی‌های VIP همفکران در سایت باشگاه و سامانه معاملات بر خط کارگزاری آگاه (بسته به سطح باشگاه مشتریان) شامل تخفیف هستند.

در سایت همفکران کاربران از طریق درگاه بانکی (به‌صورت آنلاین) و همچنین از طریق ثبت فیش نقدیِ واریزی (در صورت مراجعه به بانک) می‌توانند موجودی خود را افزایش داده و اقدام به خرید بسته‌های مشاوره‌ای نمایند. یکی دیگر از راه‌های افزایش موجودی در سایت همفکران، کارت شارژ است. کارت شارژ، کدی است که از طرف شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه به مشتری جهت استفاده از خدمات سایت همفکران هدیه داده می‌شود. کاربران می‌توانند با وارد کردن این کدها در قسمت موجودی در صفحه اطلاعات شخصی شان، موجودی سایت همفکران خود را افزایش دهند.

در سایت باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه، هنگام خرید، کاربران یا باید از طریق ریال باشگاهشان مبلغ بسته موردنظر را پرداخت نمایند و یا اول موجودی خود در سایت همفکران را از طریق مواردی که پیش‌تر اشاره شد، افزایش داده و سپس از باشگاه با احتساب تخفیفات اعمال‌شده، اقدام به خرید بسته‌ها نمایند.

هنگام خرید از سامانه معاملات بر خط کارگزاری آگاه نیز، با انتخاب گزینه “همفکران” و با کلیک روی یکی از مطالب VIP، کاربران مستقیم وارد صفحه خرید بسته‌های مشاوره‌ای همفکران شده و از طریق پرداخت شتابی می‌توانند بسته موردنظرشان را خریداری نمایند.

سایت بتاسهم: مطالب سایت بتاسهم در قالب ۲ سطح ارائه می‌شود که شامل دسترسی آزاد و ویژه است. مطالب آزادِ سایت برای همگان در دسترس است؛ اما مطالب ویژه شامل مطالبی است که لازم است کاربران، بسته‌های سایت بتاسهم را خریداری نمایند. کارمزد هر یک از این بسته‌ها، با توجه به مدت زمان استفاده متفاوت است اما در ارائه خدمات تفاوتی وجود ندارد و همه موارد برای همه کاربران در دسترس است و تنها مدت زمان بسته ها،  قیمت آن ها را تغییر می دهد.

در حال حاضر در سایت بتاسهم بسته های یک ماهه ۲۳۰ هزار تومان، بسته های ۲ ماهه  ۴۳۰ هزار تومان، ۴ ماهه ۷۲۰ هزار تومان، شش ماهه ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و یک ساله ۲ میلیون تومان است.

نحوه قیمت گذاری بسته های سایت و محاسبه قیمت هر بسته بر مبنای میانگین فروش سال های گذشته و همچنین هزینه و بهای تمام شده و مزیت نسبی با سایر رقبا برای جذب بیشتر بوده که در سال ۱۴۰۰ متناسب با تورم و به صورت ضریبی از تعداد پرسنل شرکت به طور متوسط حدود ۵۰ درصد افزایش خواهد  یافت.

نحوه خرید بسته های مشاوره ای از سایت بتاسهم ، از طریق درگاه بانکی (به‌صورت آنلاین) و همچنین از طریق ثبت فیش نقدیِ واریزی صورت می گیرد.

  1. مشاورهاختصاصی جهت مدیریت دارایی

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه به‌منظور خدمت رسانی به کلیه فعالان بازار سرمایه، اقدام به ارائه‌ی سرویسِ اختصاصی مشاوره، جهت مدیریت دارایی نموده است. در این سرویس مشتریان با عقد قرارداد رسمی به‌صورت اختصاصی و از طریق درگاه‌های از پیش تعریف شده، پیشنهادهای مستقیم خریدوفروش را دریافت نموده و متناسب با شرایط عرف و به صورت توافقی درصدی از سود حاصل شده به عنوان حق مشاوره اخذ می گردد.

  1. متولی گری صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک

بررسی و تأیید دریافت ها و پرداخت های صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک؛ دریافت اطلاعات مربوط به معاملات روزانه صندوق در پایان هر روز کاری و نظارت بر مانده وجوه صندوق نزد کارگزار یا کارگزاران صندوق؛ نظارت مستمر بر عملکرد مدیر و مدیر ثبت صندوق و حصول اطمینان از رعایت مقررات، مفاد اساسنامه و امیدنامه صندوق و گزارش موارد تخلف به سازمان؛  نظارت و حصول اطمینان از انتشار به موقع اطلاعات صندوق؛ طرح موارد تخلف مدیر، مدیر ثبت و حسابرس صندوق از مقررات، مفاد اساسنامه و امیدنامه نزد سازمان و سایر مراجع ذیصلاح و پیگیری موضوع تا حصول نتیجه نهایی؛ خدماتی است که شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه در قالب متولی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک انجام می دهد.

لازم به ذکر است نرخ ها بر اساس بهای تمام شده خدمات و استراتژی هیئت مدیره در خصوص نرخ گذاری محصولات تعیین می شود.

در نمودار زیر درصد درآمد شرکت طی پنج سال اخیر، به تفکیک هر سال قابل مشاهده است:

لازم به ذکر است با توجه به این‌که شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه، به‌صورت حقوقی در بازار سرمایه فعال بوده و اقدام به خریدوفروش اوراق بهادار جهت کسب منافع برای شرکت می‌نماید؛ بعضاً تضادی در تصمیم‌گیری مدیریت دارایی و سرویس مشاوره به اشخاص حقیقی ایجاد می‌شود. آوای آگاه جهت شفاف‌سازی این موضوع و رفع ابهامات احتمالی برای مشتریان، سبد دارایی خود را به‌صورت ماهانه انتشار نموده و سعی می‌کند در صورت امکان، تغییرات بااهمیت را از طریق سایت همفکران اعلام نماید.

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه کلیه خدمات خود را به‌صورت فروش مستقیم از درگاه اینترنتی ارائه نموده و به جز سرویس مشاوره اختصاصی مدیریت دارایی در هیچ یک از روش‌های ارائه خدمات، سهمی در سود حاصل از خریدوفروش سرمایه‌گذار ندارد. این شرکت تنها در صورتی از منافع حاصل از خریدوفروش سهام، سهم خواهد داشت که مشتری از خدمات خاص مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه در قالب قرارداد رسمی استفاده نماید.

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه هیچ گونه منافعی از محل کارمزد معاملات مشتری به توصیه‌ی مشاور که به خرید یا فروش اوراق بهادار منجر شود ندارد.  به عبارتی آوای آگاه با هیچ یک از کارگزاری ها تعامل مالی و یا نقش واسطه گری نداشته و کارمزد معاملات مشتریان نفعی برای شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه ایجاد نمی کند.

ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری ایجاد منافع برای اشخاص ثالث غیر از کارکنان در شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه موضوعیت ندارد.

در حال حاضر تضاد منافعی متصور نیست. چنانچه به وجود بیاید ارکان مدیریت تصمیم گیری شرکت نسبت به بررسی، افشا و ارائه راهکار مناسب اقدام می کند.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا، بالاتر از میرداماد، بن‌بست پیروز، پلاک ۱۳، طبقه اول

تلفن تماس: ۹۱۰۰۴۰۰۴

روش‌های جایگزین پرداخت

درصورتی‌که امکان استفاده از درگاه پرداخت آنلاین برای شما وجود ندارد، می‌توانید مبلغ مورد نظر را به مشخصات بانکی زیر واریز کرده و اطلاعات پرداخت را برای ما ارسال کنید.

کارت بانک اقتصاد نوین به نام نوید خاندوزی

۶۲۷۴-۱۲۱۱-۶۵۳۰-۵۱۱۱

شماره حساب بانک اقتصاد نوین به نام نوید خاندوزی

۳۰۰۱-۸۰۰-۱۶۸۲۳۰-۲

اطلاعات پرداخت را از طریق تماس تلفنی و یا پیام تلگرامی به شماره ۰۹۳۳۳۶۷۹۱۹۰ ارسال کنید.

تلگرام پشتیبانی بتاسهم