لحظه به لحظه با رویداد های امروز …

 

 

 

۰۹:۰۴:۵۳ برای پوشش اخبار مطلب جدید  باز می شود

۰۹:۰۴:۴۴ پالایشی ها  عالی اغاز کردند

۰۹:۰۳:۴۵ شپنا شتران صف خرید

۰۹:۰۱:۵۹  بازار با  ۲% و منفی اغاز کرد

۰۹:۰۱:۵۳ سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، خطاب به کشورهای متحد آمریکا:اگر آمریکا از خاک شما حمله‌ای انجام دهد، شما هم هدف قرار میگیرید.

۰۹:۰۰:۲۲ خبر ۸۰  سرباز کمی کار را خراب کرد و بازار را  با چالش مواجه کرد

۰۹:۰۰:۱۱ بازار اغاز کرد  منفی هم  اغاز کرد

۰۸:۵۵:۳۷ امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران:

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای دفاع از تمامیت ایران اسلامی شهید شد؛ اقدامات شب گذشته سپاه پاسداران ایران هم حق مسلم مردم شریف ایران بود. با غیرت خود نشان دهیم که بازارسرمایه هم حامی راستین این اقدامات است. امروز روز رفتار هیجانی نیست.

۰۸:۴۷:۵۷ وساخت دلایل اصلاح:نامه تسویه تسهیلات از بانک اقتصاد نوین و تصویر چکهای تضمین شرکت اصلی و گروه از بانکهای اقتصاد نوین و کارآفرین که از بانکهای مروطه دریافت شده است.

۰۸:۴۴:۰۵ اولین برآورد از تلفات آمریکا در پایگاه عین الاسد/ صدها کشته و زخمی در حمله موشکی ایران

یک مقام آگاه در اطلاعات سپاه از حجم تلفات گسترده آمریکایی ها در حمله موشکی ایران خبر داد.

▫️وی گفت: مطابق گزارشات دقیق منابع ما در منطقه تا این لحظه دست کم ۸۰ نظامی آمریکایی کشته و حدود ۲۰۰ نفر زخمی شده‌اند که زخمی‌ها بلافاصله با بالگرد از این پایگاه بیرون برده شده‌اند.

▫️وی افزود: پایگاه عین الاسد یک مجموعه راهبردی برای آمریکا بوده که پشتیبانی از هواپیماهای بدون سرنشین دراین پایگاه انجام می شده است.

▫️این مقام آگاه افزود: ۲۰ نقطه حساس این پایگاه توسط ۱۵ موشکی که شلیک شد مورد اصابت قرار گرفت و تعداد قابل توجهی پهپاد و بالگرد منهدم شد.

▫️وی گفت: به رغم آماده باش کامل آمریکایی ها پدافند آنها نتوانست هیچ عکس العملی نشان دهد.

▫️این منبع آگاه افزود: ۱۰۴ نقطه حساس از مواضع آمریکا در منطقه شناسایی شده که به محض اولین خطای آمریکایی‌ها منهدم خواهد شد

۰۸:۳۹:۲۹ سخنرانی ترامپ پس از حمله انتقام جویانه سپاهرییس‌جمهور آمریکا در پی حمله انتقام جویانه سپاه پاسداران به مواضع آمریکایی در عراق صبح چهارشنبه به وقت واشنگتن سخنرانی خواهد کرد./ ایسنا

۰۸:۲۹:۱۰ شپلی به اطلاع سهامداران محترم می رساند : بر اساس پیگیری های صورت گرفته ، مقدار ۴۸۰ تن اکریلو نیتریل خریداری شده و در حال ورود به کارخانه می باشد لازم بذکر است مطابق با ظرفیت قابل دسترس در کارخانه اکریلیک ۲ ، این مقدار اکریلو نیتریل می تواند نیازمندی حدودا شش روز این کارخانه را پوشش دهد و خرید این محموله نیز بصورت موردی بوده و پیرامون تداوم آن هنوز برنامه ای وجود ندارد ،مراتب مطابق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادارجهت اطلاع سهامداران محترم مورد افشا قرار می گیرید .

۰۸:۱۸:۱۶  فوری دامنه نوسان بازار جهت حمایت از جامعه سهامداری به ۲درصد کاهش یافت. تصمیمی درست، جهت کاهش التهاب./یاسر فلاح

۰۸:۰۴:۱۸ توییت سخنگوی دولت در خصوص عملیات موفق سپاه پاسداران

ربیعی: از عملیات موفق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای تحقق وعده صادق تشکر و حمایت می‌کنیم.به همان جایی که حمله از آن صورت گرفته بود پاسخ مشروع داده شد.ما به دنبال جنگ نبوده‌ایم اما هر تجاوز دیگری پاسخ سخت‌تر و کوبنده‌ترخواهد گرفت.

۰۷:۵۳:۵۳ جان کربی: ایران نشان داد توان آسیب زدن به نیروهای آمریکایی را دارد

سخنگوی سابق پنتاگون در مصاحبه با سی ان ان:
▫️ ایران حمله به پایگاه های آمریکا در عراق را با استفاده از نیروهای اصلی خود و از خاک خود انجام داد تا به آمریکا نشان دهد توان آسیب زدن به نیروهای این کشور را دارد.

▫️برای من کاملا روشن است که آنچه ایرانیان انجام دادند کاملا آگاهانه بود و هدفش نه تنها ارسال پیامی به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تلافی کشتن سلیمانی بود، بلکه آنها می خواستند نشان دهند توانایی وارد کردن آسیب جدی به نیروهای آمریکایی را دارند. /صدا و سیما

۰۷:۴۰:۴۰ گفت‌وگوی ترامپ با امیر قطر
در پی عملیات تلافی‌جویانه ایران علیه پایگاه های آمریکایی در عراق، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با امیر قطر تلفنی گفت‌وگو کرد.
دو طرف در این گفت‌وگو در رابطه با آخرین تحولات ایران و عراق بحث و تبادل نظر کردند.

۰۷:۱۹:۳۵ در مورد واکنش بازار … ببنید تمام رویدادهایی که تا این لحظه رخ داده بازار در قیمت ها لحاظ کرده بود یعنی اگر همین حالا بازار سرمایه آغاز به کار کند به نظر موج فروش از روز قبل کمتر است (حتی موج خرید بیشتر و احتمال مثبت شدن بازار وجود دارد ) اما نکته ای که وجود دارد این است که بازار به شدت در این لحظات به موج خبرها واکنش های احساسی نشان میدهد . کسی نمیداند در ساعات آتی چه میگذرد و چه می شود (از این مردک دیوانه موبایل به دست هر کاری برمی اید ) پیشنهاد یک توقف موقت ۱ روزه با این که کمی شاید غیر منطقی باشد ولی تلاطم در بازار را کاهش میدهد .
شنبه قطعا میتوان با انرژی بسیار قوی تر بازار را مثبت آغاز کنیم .
این فقط یک پیشنهاد دوستانه است و معتقدیم حتی اگر امروز هم بازار سرمایه بازگشایی شود با موج خبرهای تا این لحظه، مثبت خواهد بود .

۰۷:۱۸:۰۳ یک مقام مطلع گفت:
کلیه شهرکهای زیر زمینی موشکی در سراسر ایران برای هدف قرار دادن اهدافی که از پیش تعیین گردیده در حالت آماده باش صددرصد هستند.
هرگونه اقدام نابخردانه در پاسخ به عملیات مقابله جویانه بامداد امروز ایران با عملیات بسیار سخت بر علیه کلیه اهداف تعیین شده مواجه خواهد شد.
انجام عملیات بر علیه ایران ازمبداء کشورهایی که پایگاه‌های خود را در اختیار ارتش تروریستی آمریکا قرار داده‌اند با پاسخ شدید مواجه خواهد شد

۰۷:۱۵:۲۱ قیمت جهانی نفت که تا ۴.۵ درصد پس از حملات موشکی ایران به پایگاه الاسد رشد داشت در حال حاضر کاهش داشته است.

۰۶:۵۲:۲۲ توییت ظریف:
انجام شد و تمام شد

توییت ترامپ:
تا الان همه چیز خوب بوده

۰۶:۴۷:۵۱ سقوط هواپیمای اکراینی در نزدیکی فرودگاه امام
یک فروند هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی(ره) دچار نقص فنی شد و سقوط کرد.اخبار اولیه حاکی است این هواپیما که عازم کیف پایتخت اوکراین بوده است ۱۸۰ مسافر و خدمه داشته است

۰۶:۴۷:۴۲

۸ نکته اولیه درباره حملات سپاه به پایگاه های آمریکا عصر ایران

ایران به پایگاه های آمریکا در عراق حمله موشکی کرد. این خبری است که جهان را در شوک و بهت فرو برده است.
در اولین نگاه تحلیلی به این ماجرا نکات زیر قابل تامل است:
۱- در روزهای اخیر، هنگامی که صحبت از “انتقام سخت” می شد، دو گزاره مطرح می شد:
– آنچه گفته می شود رجزخوانی است و ایران هیچ اقدام خاصی نخواهد کرد یا نمی تواند بکند.
– ایران در قالب اقدام نیابتی پاسخ خواهد داد مانند حمله با منشا نامعلوم به نیروهای آمریکایی در عراق.

اما کمتر کسی می توانست پیش بینی کند که ایران ، ” راسا و مستقیما ” پاسخ ترور سردار سلیمانی را بدهد: ترور سردار سلیمانی توسط پنتاگون انجام شد و عملیات انتقام نیز توسط سپاه؛ صریح و سریع و بی هیچ پرده پوشی و دقیقا در همان ساعتی که سردار سلیمانی ترور شد.

۲- آنچه انجام شد، تنها یک انتقام نبود، اعلام استراتژی رسمی جمهوری اسلامی در برابر تهدیدات بود. مطابق این استراتژی، جمهوری اسلامی ایران هرگونه تعرضی را سریع و کوبنده پاسخ می دهد ولو آن که طرف مقابل آمریکا باشد و بیم جنگ نیز برود.

۳- با این اوصاف، کشورهای عربی میزبان پایگاه های آمریکا، در تعاملات خود با ایران باید تجدید نظر کنند و چندان مستظهر به نظامیان آمریکا نباشند خاصه آن که سپاه رسما و صراحتا اعلام کرده است که هر کشوری که مبدا حمله آمریکا به ایران باشد هدف حملات بعدی است.

۴- واکنش آمریکایی ها نشان می دهد که آنها نیز منتظر چنین حمله ای نبودند و کاملا سردرگم هستند. ابتدا قرار بود ترامپ سخن بگوید و اعلام موضع کند ولی شورای امنیت ملی آمریکا مصوب کرد که او دستکم تا فردا حرف نزند و کاخ سفید هم بیانیه ندهد.
نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا نیز خواهان پایان دادن‌به وضعیت موجود شد و تصریح کرد که آمریکا تاب جنگی دیگر را ندارد. حنی برخی سناتورهای جمهوریخواه و نزدیک به ترامپ نیز خواستار عدم واکنش نظامی شدند و برخی دیگر نیز خواهان حمله به مراکز اقتصادی و نظامی ایران شدند. در مجموع واکنش های اصلی تا کنون، عمدتا یا سکوت بوده یا دعوت به اجتناب از درگیری.

۵- ساعاتی بعد از حملات سپاه به مواضع آمریکایی ها در عراق، برخی رسانه های آمریکایی اعلام کردند که هیچ کدام از نیروهای آمریکایی در حملات ایران کشته و مجروح نشده اند.
دو حالت متصور است. یا این خبر درست است که در این صورت آنها فقط یک خبر صحیح را منتشر کرده اند ، یا این خبر نادرست است که در این حالت، می توان آن را اقدامی امنیتی دانست که پاسخ ندادن احتمالی آمریکا را از حالا توجیه می کند.
البته هنوز در مرحله کمبود اطلاعات هستیم و باید منتظر ساعات و روزهای سرنوشت ساز آتی باشیم.

۶- حملات به مراکز نظامی آمریکایی ها در حالی صورت گرفت که آنها در عالی ترین درجه آماده باش بودند. حال سوال این است که چگونه سیستم های دفاع موشکی شان نتوانستند در برابر این حملات کاری بکنند؟

۷- بعد از مصوبه پارلمان عراق مبنی بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از عراق، این گزاره مطرح شد که ممکن است پایگاه های آمریکایی به اقلیم کردستان عراق منتقل شوند.
حمله سپاه به پایگاه آمریکایی اربیل ( کردستان عراق) می تواند ناظر به این گمانه زنی باشد.

۸ – ترامپ در قمار خاصی افتاده است: پاسخ نظامی، عواقب نامعلومی خواهد داشت خاصه بعد از اعلام عملی استراتژی دفاعی ایران ( بند ۲) و اگر پاسخ ندهد ممکن است سبد رای جمهوریخواهان و تندروهای آمریکایی را از دست بدهد.
در هر حال، هر چه کند سرنوشت انتخاباتی اش به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و این، یادآور عنوانی است که سردار شهید قاسم سلیمانی با آن ترامپ را خطاب می کرد: “قمارباز”.

۰۶:۴۵:۰۶ در مورد واکنش بازار … ببنید تمام رویدادهایی که تا این لحظه رخ داده بازار در قیمت ها لحاظ کرده بود یعنی اگر همین حالا بازار سرمایه آغاز به کار کند به نظر موج فروش از روز قبل کمتر است (حتی موج خرید بیشتر و احتمال مثبت شدن بازار وجود دارد ) اما نکته ای که وجود دارد این است که بازار به شدت در این لحظات به موج خبرها واکنش های احساسی نشان میدهد . کسی نمیداند در ساعات آتی چه میگذرد و چه می شود (از این مردک دیوانه موبایل به دست هر کاری برمی اید ) پیشنهاد یک توقف موقت ۱ روزه با این که کمی شاید غیر منطقی باشد ولی تلاطم در بازار را کاهش میدهد .
شنبه قطعا میتوان با انرژی بسیار قوی تر بازار را مثبت آغاز کنیم .
این فقط یک پیشنهاد دوستانه است و معتقدیم حتی اگر امروز هم بازار سرمایه بازگشایی شود با موج خبرهای تا این لحظه، مثبت خواهد بود .

۰۶:۳۳:۰۴ اولین سخنرانی عمومی رهبر انقلاب پس از شهادت حاج قاسم و آغاز انتقام سخت
فرمانده معظم کل قوا صبح امروز چهارشنبه ۱۸ دیماه به مناسبت سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در جمع هزاران نفر از مردم قم در حسینیه امام خمینی(ره) سخنرانی خواهند کرد.
پس از شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین عملیات گسترده نظامی ایران و محور مقاومت علیه تروریست‌های ارتش آمریکا، این اولین سخنرانی رهبر انقلاب در یک جمع عمومی است که بسیار مهم ارزیابی می‌شود

۰۶:۳۲:۱۲ ظریف : ایران بر اساس بند ۵۱ منشور ملل متحد اقدامات متناسبی را در دفاع از خود انجام داد

ایران بر اساس بند ۵۱ منشور ملل متحد، اقدامات متناسبی را در دفاع از خود به عمل آورد و پایگاهی را که از آن حمله بزدلانه علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ما انجام شده بود هدف قرار داد. به دنبال تشدید تنش یا جنگ نیستیم، اما از خودمان در برابر هر تهاجمی دفاع می‌کنیم.

۰۶:۳۱:۰۸  آشنا: هر نوع حمله نظامی آمریکا با جنگ تمام عیار در منطقه روبرو خواهد شد. البته سعودی‌ها می‌توانند رویکرد متفاوتی اتخاذ کنند. آنها می‌توانند در صلح کامل باشند

۰۶:۲۹:۲۷ پیشنهاد ما عدم  بازگشایی بازار است به نظر اگر هم  باز شود  کسی ضرر نمیکند و بازار مثبت است ولی توصیه ما این  است  به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن  این مردک دیوانه  بازار حداقل امروز بازگشایی نشود ولی بازهم  تاکید میکنیم  با  توجه  به تحلیل دیشب در چشم انداز پاسخی به حمله ایران داده نمی شود

۰۶:۲۹:۱۹ ‏سناتور لیندزی گراهام پس از مکالمه با ترامپ این پیام را به ایران داده:《سرنوشت اقتصاد شما در دستان خودتان است.اگر به این بازی ادامه دهید از بازار نفت به کلی بیرون خواهید شد.》این حرف ترامپ احتمالا نشان‌دهنده این است که قصد عکس‌العمل ندارد و دوباره به تهدید اقتصادی روی آورده.

۰۶:۲۵:۳۹ خبرنگار نظامی المانیتور به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی:نه فقط عین الأسد، بلکه تمام پایگاه‌هایمان در عراق هدف حمله گسترده قرار گرفته است. در این حملات از موشک‌های کروز و بالستیک کوتاه‌برد استفاده شده است

۰۶:۲۵:۳۶ یک نویسنده یمنی مدعی شده که ایران از طریق میانجی به امریکایی ها خبر داده بود و‌ یکساعت پیش از حمله پایگاه کامل خالی شده بود.

۰۵:۴۹:۱۱ خبرنگار الجزیره در ترکیه در تویتر خود نوشت: ایرانی ها حتی در زمان بندی حملات موشکی خود هم بسیار دقیق عمل کرده و به دنبال ارسال پیام خاص به خود بودند. چرا که زمان حمله موشکی دقیقا همان ساعتی بود که (شهید سردار) قاسم سلیمانی در آن مورد هدف قرار گرفته بود و دقایقی بعد از پایان پاسخ ، کار خاکسپاری او انجام شد تا پیام های ایران ارسال شده باشند

۰۵:۴۳:۱۲ شوراى امنیت سازمان ملل :نامه اى از سفیر ایران دریافت کردیم که میگوید ایران خواهان جنگ در منطقه نیست.

۰۵:۴۱:۱۲ پرواز هواپیماهای مسافربری آمریکایی بر فراز خلیج فارس به شکل اضطراری ممنوع شد

🔹واشنگتن پست: سازمان هوانوردی فدرال آمریکا پرواز هواپیماهای مسافربری و غیر نظامی آمریکا بر منطقه خلیج فارس, دریای عمان و عراق را از بیم هدف قرار گرفتن اشتباهی ممنوع اعلام کرد./فارس

۰۵:۴۱:۰۸ نخست‌وزیر ژاپن سفرش به غرب آسیا را لغو کرد

۰۵:۳۸:۱۷ جان کری در واکنش به تحولات اخیر: فکر می‌کنم این یک تراژدی برای جهان است که این دولت (آمریکا) به جای دیپلماسی با سرعت به سمت تقابل حرکت کرده است.

۰۵:۳۶:۵۶ در مورد  بازار بهتر است امروز بازار اغاز نشود چرا که موج خبرها هر لحظه می تواند  بازار را  به شکل و رنگی دراورد تعطیلی ۱ روزه و سپس بازگشایی در روز شنبه  بهترین اتفاق است

۰۵:۳۶:۵۲ تسنیم: هلیکوپترهای آمریکایی در حال انتقال تلفات (مجروحین و کشته‌ها) از پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق هستند

۰۵:۲۹:۵۹ سخنگوی کاخ سفید گفت امشب بیانیه کتبی منتشر نخواهد شد/کردپرس

۰۵:۲۹:۵۳  نشست خبری وزارت دفاع آمریکا هم لغو شد

۰۵:۲۴:۱۹ سخنگوی سنتکام در گفت‌وگو با پایگاه «ووکس» مدعی شد که مجموعا ۱۵ موشک شلیک شده که ۱۰ فروند آن‌ها به پایگاه عین الأسد برخورد کرده، ۱ فروند به پایگاه آمریکا در اربیل و ۴ فروند هم به هدف برخورد نکرده است.

۰۵:۲۲:۴۸ نشست شورای امنیت ملی آمریکا به پایان رسید/ بر خلاف گزارش‌های اولیه، روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش کرد که ترامپ امشب سخنرانی نخواهد کرد

۰۵:۱۷:۳۷ به نقل از سی ان ان مقام های امنیت ملی آمریکا کاخ سفید را ترک کردند

۰۵:۱۶:۰۲ فارس: این احتمال وجود دارد که درصورت خطای مجدد آمریکایی‌ها، موج سوم شلیک‌ها با دامنه گسترده‌تر به وقوع بپیوندد.

۰۵:۱۴:۵۹ نشست شورای امنیت ملی آمریکا به پایان رسید/ بر خلاف گزارش‌های اولیه، روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش کرد که ترامپ امشب سخنرانی نخواهد کرد

۰۵:۱۳:۱۲ احتمال وقوع «موج سوم شلیک‌ها» درصورت خطای مجدد آمریکایی‌ها

پیگیری‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد، این احتمال وجود دارد که درصورت خطای مجدد آمریکایی‌ها، موج سوم شلیک‌ها با دامنه گسترده‌تر به وقوع بپیوندد.
در حملات سنگین موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است مورد اصابت قرار گرفت.

۰۵:۰۹:۲۷ این که ترامپ سخنرانی نمیکند و توییت هم نمیکند اتفاق خوبی است

۰۵:۰۸:۵۹ سردار کوثری: حمله موشکی سپاه اقدام اولیه استجانشین قرارگاه ثارالله: آمریکایی ها را رها نمی کنیم.ترامپ به فکر نیروهایش باشد و آنها را هزاران کیلومتر دورتر از خاک کشورش، زیر آتش نیروهای ما قرار ندهد/مهر

۰۵:۰۸:۳۵ وزیر خارجه امریکا به خبرنگاران گفته است که ترامپ امشب سخنرانى نمیکند.

۰۵:۰۷:۳۲ رند پال سناتور جمهوری‌خواه: باید پیش از آنکه تنش‌ها به جنگ بی‌پایان دیگری در خاورمیانه منتهی شود، تشدید تنش را متوقف کنیم

۰۵:۰۷:۲۸ بر خلاف گزارش‌های اولیه، روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش کرد که ترامپ امشب سخنرانی نخواهد کرد

۰۵:۰۴:۱۶  الجزیره: ایران در پیامی به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل متحد: ما به دنبال جنگ نیستیم و درباره هرگونه ماجراجویی نظامی علیه ما هشدار می دهیم

۰۵:۰۲:۳۱ برخی عزیزان در مورد بازار میپرسند . به نظر در حال حاضر مسائل مهم تر از بازار سرمایه نیز وجود دارد . قبل از هر چیز باید از ته دل بخواهیم ایران از گزند هر اتفاقی دور بماند اما توصیه ما به عزیزان تصمیم گیر در سازمان بورس این است که می توان برای ارام تر شدن فضا امروز بازار را موقتا تعطیل کرد .

۰۵:۰۱:۵۰ سی‌ان‌ان و فاکس: آمریکایی‌ها در حملات کشته نشده‌اندشبکه‌های خبری آمریکایی سی‌ان‌ان و فاکس نیوز به نقل از منابع خود گزارش داده‌اند که در حمله به پایگاه‌ها در عراق هیچ تلفات آمریکایی گزارش نشده است.این رسانه‌ها از زخمی شدن چند عراقی در این حملات گزارش داده‌اند. این گزارش‌ها رسما تایید نشده است/بی بی سی

۰۴:۴۱:۳۴ پنتاگون: حملات موشکی ایران فقط منجر به تلفات عراقی ها شد

۰۴:۳۹:۴۲ مجری سی‌ان‌ان: حملات موشکی ایران، شاید بزرگترین آزمون ریاست‌جمهوری ترامپ باشد

۰۴:۳۳:۲۳ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز چهارشنبه ۱۸ دی ماه به مناسبت سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در جمع هزاران نفر از مردم قم سخنرانی خواهند کرد.

۰۴:۳۱:۰۸ خبرنگار الجزیره در بغداد به نقل از منابع غیررسمی:

طرف ایرانی قبل از حمله، به دولت عراق اطلاع داده استیک هواپیما در پایگاه عین الاسد عراق، در حمله موشکی آسیب دیده است اما مشخص نیست این هواپیما متعلق به عراق است یا آمریکاحمله موشکی، تلفاتی داشته اما هنوز جزییات مشخص نیستمنابع رسمی عراق هنوز هیچ واکنشی نداشته اند

۰۴:۲۹:۵۱ پایگاه میدل‌ایست آی به نقل از المیادین نوشت: پایگاه نظامی الاسد عراق به صورت کامل نابود شده است. دست‌کم ۷ موشک به این پایگاه اصابت کرده است/ ایسنا

۰۴:۲۹:۲۲ لغو تمام پروازها بر فراز خلیج فارس

۰۴:۲۸:۵۷ کارشناس شبکه الجزیره: توپ هم اکنون در زمین آمریکاست و همه منتظر واکنش آمریکا هستند

واکنش آمریکا به میزان خسارت های این کشور در حمله سپاه مرتبط است

مقامات آمریکایی گفته بودند که خود را برای حمله ایران آماده کرده اند

اگر حمله موشکی سپاه علیه پایگاه آمریکا، کشته داشته باشد فشارها بر ترامپ برای واکنش بیشتر خواهد شد

۰۴:۲۷:۵۵ ‏رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: ما در حال رصد شرایط هدف گرفته شدن نیروهای آمریکایی در عراق هستیم. ما باید از سلامت نیروهای خود مطمئن شویم. باید تحریکات بی مورد دولت ترامپ پایان یابد. از ایران می خواهیم به خشونت خود پایان دهد.

۰۴:۲۷:۵۱  ۱۲جنگده امریکایی از ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به پرواز درامدند

۰۴:۲۶:۵۴  ⁩ ‏جنگنده‌های ایران به پرواز درآمدند

۰۴:۲۶:۰۲ رسانه های عراقی: حشد الشعبی عراق آغاز عملیات پاسخ ویرانگر را اعلام کرد

۰۴:۲۴:۴۴ سهام بازارهای آسیایی بعد از حمله ایران ۲٫۴ درصد سقوط کرد.

۰۴:۲۳:۲۴ مشاهدات خبرنگار سی‌ان‌ان در کاخ سفید: وزیر دفاع با کیفی بزرگ به کاخ سفید وارد شده.
وزیر خارجه در اتومبیل مشغول مطالعه بود.
تمام که شد وارد کاخ سفید شد.
جلسه بزرگی در جریان است.

۰۴:۲۱:۳۷ ‏مکس فیشر، نویسنده نیویورک تایمز:
🔹 بهترین سناریو این بود که ایران حملات نمادینی به پایگاه‌های آمریکایی انجام دهد، بدون اینکه تلفاتی در بین آمریکایی‌ها داشته باشیم و ایران هم مدعی شود به آمریکا جواب داده و واشنگتن هم اقدام متقابلی نداشته باشد.
🔸اتفاقی که به نظر رخ داده است

۰۴:۲۱:۳۳ برخی منابع به تسنیم می‌گویند اگر آمریکا در صدد پاسخ برآید، حزب‌الله لبنان نیز با موشک اسرائیل را هدف قرار خواهد داد

۰۴:۱۹:۲۷ سپاه پاسداران: در صورت بمباران خاک ایران اهداف بعدی در موج سوم عملیات |حیفاتل آویو

۰۴:۱۹:۲۳ پایگاه عین الاسد درخواست تیم پزشکی کرده با این حال هنوز اطلاعاتی درباره شمار افراد کشته یا زخمی در دست نیست./کردپرس

۰۴:۱۶:۰۷ جلسه شورای امنیت ملی آمریکا به ریاست ترامپ آغاز شد

۰۴:۱۶:۰۵ واکنش کاخ سفید به حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی «عین الاسد»
ساعاتی بعد از حملات موشکی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به بزرگ‌ترین پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در عراق، کاخ سفید بیانیه‌ای در این‌باره صادر کرد.
طبق این بیانیه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در حال رایزنی با تیم امنیت ملی خود درباره حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه «عین الاسد» است/ تسنیم

۰۴:۱۶:۰۲ سی بی اس نیوز :دو‌ موشک به شمال کنسولگری آمریکا در اربیل خورده ولی کسی آسیب ندیده.

۰۴:۱۶:۰۰ وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای با تایید حمله ایران به نیروهای آمریکایی و ائتلاف اعلام کرد دست‌‌کم ۱۲ موشک از داخل ایران دو پایگاه نظامی عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی بوده است را در اربیل و عین‌الاسد هدف قرار داده‌ است.

۰۴:۱۵:۵۷ سلام  فضا بسیار سخت شد و به نظر کار سختی داریم

نظر بگذاريد

شما بايد وارد شويد تا بتوانيد نظر بدهيد.