لحظه به لحظه بابازار امروز …(بخش دوم)

 

 

۱۲:۳۰:۴۵ بازار تمام شد  بازاری برفی که  فضای خوبی را نداشت

۱۲:۳۰:۳۸ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی در مراسم نکوداشت پنجاهمین سال فعالیت بازار سرمایه ایران گفت: بانک مرکزی ایران به عنوان ناظر اول و قالب نظام بانکی کشور، آمادگی همکاری در خصوص ارتقای شفافیت بانک ها با وزارت اقتصاد و داریی و سازمان بورس و اوراق بهادار را دارد.

▪️ رئیس کل بانک مرکزی، مهار تورم افسار گسیخته، مدیریت نرخ ارز، ساماندهی موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز و تلاش در جهت شفاف سازی را از جمله دستاوردهای بانک مرکزی دانست.
سیف تاکید کرد: شفافیت در بازار سرمایه متکی به اطلاعات دقیق و گزارشگری صحیح است.

▪️وی خاطر نشان کرد: بانک مرکزی در زمینه ارتقای شفافیت فعالیت های بسیاری داشته است ، در این زمینه هدف گذاری برای گزارشگری مالی همگرا و بین المللیIFRS ، از سال گذشته در دستور کار قرار گرفت.

۱۲:۲۸:۵۹ کفرا بعد  از گزارش هم خوب مثبت است

۱۲:۲۵:۳۲ ثمسکن  را هم  باید زیر نظر داشت

۱۲:۲۴:۴۹ باار امروز نیمچه هوسی به  سهم های کوچک  پیدا  کرده است

۱۲:۲۲:۲۷ قپیرا و قشهد  را  بازهم  زیر نظ داشته  باشید

۱۲:۲۲:۱۷  شاملا  کم حجم  است ولی جالب میخرند  سهم  را

۱۲:۰۶:۰۲ دکتر سیف: بانک مرکزی ایران به عنوان ناظر اول و قالب نظام بانکی کشور، آمادگی همکاری در خصوص ارتقای شفافیت بانک ها با وزارت اقتصاد و داریی و سازمان بورس و اوراق بهادار را دارد.

۱۲:۰۵:۲۴ در گروه  لیزینگ ولصنم و ولساپا  را  زیر نظر داشته  باشید

۱۲:۰۲:۱۲ نفت  پارس به واسطه  خرید  برخی دارایی ها مثبت  است

۱۱:۵۸:۴۶ فایرا  هم خوب مثبت  است

۱۱:۵۷:۱۶  دلار حوالی ۴۵۴۰  است

۱۱:۵۶:۴۴ دستور ویژه رییس‌جمهور برای واگذاری اموال مازاد بانک‌ها

۱۱:۵۱:۵۰ خبهمن در خودرویی ها کی از گزینه ها خوب بازار است

۱۱:۴۹:۱۰ خپارس و خودرو  عقب نشینی کردند

۱۱:۴۱:۵۴ صف بوتان  عرضه  شد ترس از بحث ها نظارتی کمی سهم را  به  سمت عرضه  برده  است

۱۱:۴۰:۵۹ شسپا  را  دوباره  دارند خوب میخرند

۱۱:۳۹:۰۱ حجم  فارس کمی بیشتر شده است

۱۱:۳۳:۵۷ زشگزا هم  دوباره در ۵% مثبت

۱۱:۳۳:۴۹ فشار فروش در کلوند

۱۱:۳۲:۰۷ چدن  هم  طبق تحلیل ها  تعدیل زد

۱۱:۳۱:۴۱  وصنعت در ۵% قرار گرفت

۱۱:۲۴:۲۲رئیس کل بانک مرکزی در پنجاهمین سالگرد بورس و اوراق بهادار:

🔹️کارکرد بازار سرمایه تامین مالی اقتصاد و هدف غایی آن تخصیص بهینه منابع است. اگر تخصیص بهینه منابع مورد توجه سیاست‌گذاران قرار نگیرد، معضلات افزایش خواهد یافت.
🔹اصلاح اقتصادی با بیماری مزمن دشوار و زمان‌بر و نیازمند همکاری همه سطوح است.
🔹تاخیر در اقدامات اصلاحی، هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.
🔹بانک مرکزی در کنار فعالیت‌های خود، در حوزه‌های اصلاحی مانند مهار تورم، شفاف‌سازی اطلاعت مالی، نرخ ارز و… وارد شده است.
🔹کارکرد بورس و اهمیت آن در کشور روشن است. شفافیت در بازار سرمایه از مهمترین موضوعات است که نقش مهمی در توسعه بازار و اقتصاد کشور دارد. شواهد نشان می‌دهد که لازم است اقدامات بنیادین بیشتری در بازار سرمایه صورت گیرد.
🔹پیش‌بینی نیاز فعالان بازار سرمایه است و پیش‌بینی خوب، نیازمند اطلاعات خوب است. شواهد خبر از حسابداری بد در کشور می‌دهد یعنی صورت‌های مالی و یادداشت‌های پیوست و گزارش حسابرس که درصورت عدم برخورد جدی، می‌تواند پیامدهای مخربی در پی داشته باشد.
🔹کیفیت گزارشگری مالی از اهمیت بالایی برخوردار است که در بازار سرمایه با آنچه عرف دنیا است، تفاوت زیادی دارد. استفاده از تجربه کشورها می‌تواند سودمند باشد. اصلاحات قوانین و مقررات ازجمله اقدامات موثر است.

۱۱:۲۲:۲۱ فنوال به واسطه  برخی بازی های سهامداری صف است

۱۱:۱۸:۲۰   وزیر اقتصاد به بحث مدیریت بدهی‌ها اشاره کرد و گفت: چند ماه پیش اوراقی که برای تسویه حساب با پیمانکاران منتشر می‌کردیم نرخ تا ۴۰ درصدی را در بازار ثبت کرده بود، اما هم‌اکنون با ورود این اوراق به بازار سرمایه نرخ آن تعدیل شده و به ۱۷ درصد رسیده است.

✔️ وی پیشنهاد کرد بانک مرکزی با بازار سرمایه همکاری‌های لازم را برای ورود مابقی اوراق دولتی به بازار سرمایه انجام دهند

۱۱:۱۵:۵۵ آخرین پیش بینی سود هر سهم برای سال منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ مبلغ ۲۵۱ ریال در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ اعلام شده است . براساس عملکرد ۹ ماهه واقعی منتهی به ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ و با عنایت به تحقق درآمدها و هزینه های واقعی عملکرد ۹ ماهه منتهی به ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ و همچنین بازنگری هزینه ها و درآمدهای ۳ ماهه آخر سال مالی جاری سود هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ به مبلغ ۳۰۴ ریال و با توجه به توضیحات ذیل تعدیل می گردد : ۱ – با توجه به اینکه شرکت در پیش بینی سود هر سهم برای سال منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ بهای تمام شده کالای فروش رفته را به مبلغ ۵۲۰،۶۴۷ میلیون ریال و به نسبت ۶۶ درصد فروش برآورد نموده است ولی شرکت با توجه به سرمایه گذاری انجام شده و برنامه کاهش قیمت تمام شده از طریق به کارگیری تکنولوژی بازیافت غلتک های اسقاطی و صرفه جویی در استفاده از مواد آلیاژی موفق عمل نموده و این نسبت کاهش یافته است. ۲ – سود حاصل از درآمـد شرکتـهای تابـعه در شرکت غلتـک سازان سپاهـان که مبـلغ ۱۷،۶۹۸ میلیون ریال پیش بینی تقسیم سود شده بود، با توجه به شرایط مثبت بازار فولاد و سیاست تقسیم سود در این شرکت این مبلغ تا پایان سال بالغ بر ۳۱،۳۹۲ میلیون ریال برآورد می گردد

۱۱:۱۵:۱۶ فنورد تعدیل قابل قبول ۹۰% را زده و سود را از ۶۸۷ ریال به ۱۳۰۵ ریال افزایش داد . افزایش سود خالص نسبت به پیش بینی قبلی عمدتا” ناشی از افزایش مقدار فروش از ۱۲۱۷۶۰تن به ۱۲۸۱۹۶تن و افزایش نرخ فروش از ۱۸۹۲۸ریال به ۱۹۲۰۹ریال بوده است . ضمنا” درا»د و هزینه ای متفرقه در پیش بینی قبلی فروش ضایعات بصورت ناخالص ارائه شده بود که اصلاح گردیده و فروش ضایعات پس از کسر بهای تمام شده آن (بصورت خالص) ارائه شده است

۱۱:۰۵:۳۹ سبزوا انتقال از بازار اول فرابورس به بازار دوم فرابورس بدلیل داشتن زیان انباشته

۱۱:۰۱:۵۳ وصنعت هم  خوب مثبت  است

۱۱:۰۱:۴۶ کاذر صف فروش شد

۱۰:۵۵:۴۱ امیدواریم بازار سرمایه در کنار سیستم بانکی و بیمه ای، بتواند افزایش تولید، اشتغال و تامین مالی هر چه بیشتر بنگاه ها را رقم بزند.

۱۰:۵۳:۳۶ تایرا
لغو آگهی (اطلاعیه) دعوت به مجمع عمومی

۱۰:۵۳:۲۹ وزیر امور اقتصادی و دارایی در نکوداشت پنجاهمین سال فعالیت بازار سرمایه طراحی و راه‌اندازی ابزارها و نهادهای جدید همچون اوراق مرابحه، اوراق اجاره و انواع صکوک را نقطه عطفی در تاریخ بازار سرمایه دانست.

۱۰:۵۰:۲۶ خراسان  هم  کمی مثبت  است

۱۰:۳۹:۴۱ زشگزا  هم  خوب مثبت  است

۱۰:۳۹:۲۴معافیت مالیاتی افزایش سرمایه ‌از تجدید ارزیابی دارایی‌ها با یک بند قانونی در بودجه سال آینده

▫️حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی اظهار داشت: “باتوجه به مصوبات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، روسای کمیسیون‌های تلفیق و اقتصادی مجلس هنگام بررسی بودجه سال۹۷ در صحن علنی، به‌طور جدی معافیت مالیاتی و افزایش سرمایه ناشی‌از تجدید ارزیابی دارایی‌ها بنگاه‌ها را پیگیری کرده و آن را در قانون بودجه سال آینده لحاظ کنند”

نظر بگذاريد

شما بايد وارد شويد تا بتوانيد نظر بدهيد.