لحظه به لحظه بابازارامروز…(بخش اول)

 

 

۱۰:۳۱:۲۵ پایان  بخش اول ادامه در بخش دوم

۱۰:۳۰:۵۷ قصفها در فروردین ۹۷ بدون تولید با فروش ۷۵۰۰ تن از موجودی ۲۴۰ میلیارد ریال فروش زده است در اردیبهشت هم با فروش موجودی و تولید خوب خود ۳۴۳ میلیارد ریال فروش زده در خرداد نیز با ترکیبی از تولید و موجودی به فروش ۳۲۰ میلیارد ریالی رسیده در تیرماه هم ۲۷۸ میلیارد ریال فروش زده در مرداد به فروش۲۳۷ میلیارد ریالی رسیده و ۱۴۲۱ میلیارد ریال فروش۵ ماهه داشته است . در مرداد هم تولید نداشته و از محل ماه های قبل فروخته است

۱۰:۲۶:۵۸ کرباسیان در مجلس:وابستگی بودجه به نفت از ۳۵درصد به ۲۵درصد رسیده

۱۰:۲۴:۰۷ سود ۱۲۶ میلیارد ریالی تاپیکو از محل فروش سرمایه گذاری ها در مرداد

۱۰:۲۳:۵۵ حفاری یک باردیگر باید شفاف سازی داده و کنفرانس بدهد

۱۰:۲۳:۴۹ شخارک : پیرو شایعه منتشر شده در پایگاه خبری عدم فروش محصول مرداد ماه سال۱۳۹۷ مبنی بر عدم فروش محصول مرداد ماه سال۱۳۹۷ به استحضار می رساند علت عدم فروش محصولات LPG بعلت افزایش حجم مقدار محصول در مخازن جهت حمل با کشتی های با ظرفیت بالاتر بعلت کاهش نرخ حمل و تعهدات قراردادی شرکت می باشد که هم اکنون کشتی در حال بارگیری بوده و هیچگونه مشکلی از بابت تولید و فروش در شرکت پتروشیمی خارک(سهامی عام) وجود ندارد و ضمنا ارز حاصل از فروش محصولات طبق دستور العمل بانک مرکزی برمبنای بازار ثانویه فروخته خواهد شد.

۱۰:۲۰:۵۲ شبریز برای شفاف سازی متوقف شد . به اطلاع میرساند طبق اطلاعیه پیوست نرخ پایه علی الحساب فرآورده های ویژه در بورس (شهریور ماه ۱۳۹۷)توسط مدیریت محترم بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام گردیده است که نرخهای مزبور با افزایشی حدود ۹۰الی ۱۰۰ درصدی نسبت به نرخهای مرداد ماه سال۱۳۹۷ مواجه میباشد از وزن این موارد چیزی گفته نشده است

۱۰:۱۸:۴۵ فملی را  بسیار خوب خریدند

۱۰:۱۸:۳۹ وزیر اقتصاد در جلسه استیضاح خود در صحن علنی مجلس عنوان کرد:

🔹من متاسفم که به جای اینکه تمرکزم را برای بهبود معیشت مردم بگذارم، باید بخش زیادی از توانم را صرف خنثی کردن اقدامات اقتصادی معاندین کنم
🔹بنده یک سال است که وزیر اقتصاد هستم و طبیعی است نمی شود مسائل تاریخی را در یک سال حل کرد.
🔹اگر نبود حوادث ارادی اکنون می‌توانستیم نشانه‌های روند بهبود اقتصاد را در کشور ببینیم.
🔹من به عنوان زویر اقتصادی به تک تک نمایندگان حق می‌دهم که نگران مردم باشند. میدانم که سفره‌های مردم با برخی آمارهای اقتصادی تناسبی ندارد. با نهایت صداقت مطالبات ملت را محترم می‌شمارم.
🔹قبول میکنم که از ابتدای بهار اقتصاد ما تحت تاثیر اثرات روانی تحریم دچار نوسان شد اما این به معنی آن نیست که اقتصاد کلا ناکارامد شده است.

۱۰:۱۶:۵۱ شپاکسا در حالی بودجه فروش را ۵۱۰۴ میلیارد ریال پیش بینی کرده است که در هر ماه باید ۴۲۵ میلیارد ریال فروش داشته باشد در دی ماه این عدد ۲۴۸ میلیارد ریال بود در بهمن ماه به ۳۷۰ میلیارد ریال رسیده در اسفند وضعیت فروش بهتر شد و سهم ۴۱۹ میلیارد ریال فروش را داشته در فروردین این عدد با افت ۲۰۵ میلیارد ریال شده در اردیبهشت ۴۲۳ میلیارد ریال و در خرداد ۳۸۵ میلیارد ریال فروش فروش زد . در تیرماه فروش به ۳۹۱ میلیارد ریال رسیده و رشد خوبی داشته در مرداد به ۳۰۰ میلیارد ریال افت کرد افزایش نرخ ها را نیز شاهدیم در هر صورت در۸ ماهه ۲۷۴۵ میلیارد ریال فروش داشته که پوشش ۵۴% فروش خیلی بالا نیست. نرخ فروش پودر ها در تیر ۲۵,۲۲۷,۰۷۶ و در مرداد ۲۷,۹۱۵,۸۶۱ ریال شده است . در صابون نرخ تیر ۷۰,۵۹۹,۶۳۷و در مرداد ۷۳,۳۶۶,۹۰۱ ریال شده است

۱۰:۱۱:۲۵ صف شسپا جمع شد

۱۰:۱۱:۲۱ سغرب از ان سهم های خاص صادراتی است . در مرداد با فروش خوب ۱۳۶ میلیارد ریالی مواجه بوده . سیمان صادراتی از ۹۰ به ۱۴۲ هزار تومان رسیده . سهم در فروردین با فروش ۶۱میلیارد ریالی مواجه بوده در اردیبهشت این عدد با رشدی خوب ۹۸ میلیارد ریال شده و در خرداد نیز به ۱۱۰ میلیارد ریال رسیده در تیرماه با رشد خوب ۱۲۰ میلیارد ریال شده و روند صعودی بوده هنوز وزن سیمان صادراتی قوی نیست ولی جمعا ۵۲۷ میلیارد ریال فروش داشته این عدد در سال قبل در همین مقطع ۳۶۱ میلیارد ریال بوده و او هم پیشرفت خوبی را داشته است. یکی از خوب های گزارش سیمان بود

۱۰:۰۷:۴۷ جالب است این همه از رمپنا خبرها و حرف و حدیث نقل می شود شرکت توضیح داده است از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی ۱۲/۹/۶/۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ ) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. لذا به نظر می رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر متاثر از عرضه و تقاضا در بازار و تحلیل و تصمیم سرمایه گذاران محترم در بازار سرمایه نسبت به عملکرد و برنامه های آینده شرکت می باشد.

۱۰:۰۷:۴۳ عرضه های مس در بورس کالا کنسل و به فردا موکول شد

۱۰:۰۴:۴۹ شبندر شفاف سازی کرده است که نرخ فراورده ها نسبت به ماه های قبل ۸۰% تا ۱۰۰% رشد کرده و در کل ۹% فروش رشد میکند و این نشان میدهد انچنان وزن قوی در شبندر ندارد و تاکید کرده باید تکلیف خوراک مشخص شود

۱۰:۰۲:۰۶ فاسمین جز سهم های خوب بازار می تواند  باشد

۰۹:۵۷:۴۶ ظریف: دریای عمان را اجاره نداده ایم ؛ اجازه صید داده ایم؛ منابع زنده، نمی‌ماند / ماهی که همیشه زنده نمی ماند !

۰۹:۵۷:۴۲ ظریف در برنامه حالا خورشید:
🔹اگر شما بخواهید بگویید ایران ۵۰ درصد خزر را دارد که برخی این ادعا را می‌کنند نقشه را نگاه کنید یا باید آذربایجان و ترکمنستان اصلا ساحل و منابعی از خزر نداشته باشند یا کله قندی درست کنیم تا داخل روسیه برود که ۵۰ درصد را داشته باشیم.
🔹در زیر بستر آنجایی که به ایران مربوط می‌شود هیچ اتفاقی نیفتاده و اتفاقی که رخ داده بین آن سه کشور است.
🔹بعضی‌ها که می‌گویند ما خزر را به روسیه فروختیم. ما مانع شدیم آنها خزر را بین خودشان تقسیم کنند.
🔹در دوران شاه به خاطر عدم خودباوری آن حکومت، علیرغم وابستگی شدید به غرب، دولت شوروی اجازه نمی‌داد خط موهوم از آستارا به حسینقلی که می‌شد ۱۱ درصد، کشتی‌های ما عبور کنند. در سواحل قزاقستان برای ۷۰ سال نفت استخراج می‌شد آیا یک قطره به ایران دادند؟
🔹در دهه ۹۰ میلادی که شوروی فروپاشید روسیه با قزاقستان و آذربایجان منابع بستر و زیربستر خود را تقسیم کرد و ما هیچ دخالتی نداشتیم.

۰۹:۵۰:۵۱ ونیرو افزایش سرمایه ۱۱۹% از محل مطالبات و آورده نقدی  مورد تصویب قرار گرفت

۰۹:۴۵:۳۲ نماینده مخالف استیضاح کرباسیان: رییس جمهور باید پاسخ بدهد نه وزیر اقتصاد

ابوترابی مخالف استیضاح وزیر اقتصاد:هر سه فراکسیون مجلس (امید، مستقلان ولایی و نمایندگان ولایی) با استیضاح مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی مخالف هستندنظر فراکسیون‌های مجلس بیشتر بر ماندن وزیر اقتصاد و ابقای وی است و معتقد هستند که رئیس‌جمهور باید پاسخگو باشد چرا که رئیس‌جمهور رئیس‌ شورای عالی پول و اعتبار است و بانک مرکزی نیز زیر نظر وزارت اقتصاد نیست

۰۹:۴۴:۱۲ پتروشیمی پارس مثبت  شد

۰۹:۴۲:۴۱ گروه مسکن هم خوب می خرند

۰۹:۴۲:۳۶ ظریف : اروپایی‌ها یک رشته تعهدات دادند که ایران نفتش را بفروشد/ روابط بین‌الملل یک شبه اتفاق نمی‌افتد، این روندی است که شروع شده و مهم این است که آلمان می‌گوید نمی‌توانیم به آمریکا اطمینان کنیم!

۰۹:۳۸:۵۴  کگل را هم خوب خریدند

۰۹:۳۸:۵۰ محمدجواد ظریف،‌ وزیر امورخارجه در برنامه حالا خورشید:
🔹شاید ما هم در دولت و رسانه در بالارفتن انتظارات مردم در برجام نقش داشتیم. متاسفانه یک تلاشی در داخل شد تا امید مردم را به یاس تبدیل کنند.
🔹برجام یک پروژه ای بود که توافقش در سطح بالا شده بود. آمریکایی ها عادت ندارند به توافقی بپیوندد که منافعشان را به دنبال نداشته باشد.
🔹به جای اینکه از امکانات برجام استفاده کنیم دعواهای سیاسی راه انداختیم.
🔹همه در منطقه یا فکر می کنند امنیت را می شود خرید یا از طریق تسلیحات هسته ای ایجاد کرد. امنیت جمهوری اسلامی وابسته به مردم است.
🔹وظیفه دولت این است که فشارهای خارجی و فشارهای وارده به مردم را کاهش دهد. آمریکایی ها امروز تمرکزشان بر جنگ روانی بر روی ایران و شرکای تجاری است.

۰۹:۳۶:۲۴ همراهان وزیر اقتصاد در جلسه استیضاحش در مجلس

🔹علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در صحن حضور دارند.

🔹اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس ‌جمهور هم در مجلس حضور دارند

۰۹:۳۶:۲۰ ولساپا هم گزارش متوسطی داد در مرداد سهم با ۵۴۱ میلیارد ریال درامد مواجه بود . روند درامد شرکت طی ۳ ماهه گذشته نزولی شده . در تیر ماه اندکی کمتر از خرداد بوده و ۶۲۶ میلیارد ریال درامد داشته سهم در خرداد ۷۳۱ میلیارد ریال درامد داشته و تا جمع ۵ ماهه ۲۷۲۸ میلیارد ریال شده است ۱۴۵۱ میلیارد ریال هم هزینه های مالی داشته ۶۸۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات اعطا کرده است . حاشیه سود ناخالص۵ ماهه ۱۲۷۷ میلیارد ریال است این عدد در ۵ ماهه سال ۹۶ حدود ۹۰۲ میلیارد ریال بوده که بهتر است ولی روند ۳ ماهه گذشته خوب نبوده است

۰۹:۳۰:۲۰  شسپا  با  وجود  رشد نرخ  لوبکات  بازهم  مقبول است ولی شاید نیاز به کمی اصلاح داشته  باشد

۰۹:۲۷:۱۰ امروز قبل از ساعت ١٢ عرضه های پتروشیمی به بورس کالا اعلام خواهد شد نرخ این عرضه ها  مهم  است

۰۹:۲۶:۴۴ نقدینگی در ۱۳ سال ۲۵ برابر شد

۰۹:۲۶:۳۵ شبریز در بین پالایشی ها خبرهای مثبتی را دارد

۰۹:۲۲:۴۱ فولاد  را  رنج  مثبت  کشید

۰۹:۲۲:۳۷ اپرداز به اطلاع می رساند از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی ۳/۶/۹/۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ ) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. لذا به نظر می رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر متاثر از عرضه و تقاضا در بازار و تحلیل و تصمیم سرمایه گذاران محترم در بازار سرمایه نسبت به عملکرد و برنامه های آینده شرکت می باشد.

۰۹:۲۰:۵۷ شپارس با شفاف سازی دیروز صف فروش شد

۰۹:۲۰:۵۱ ظریف در برنامه حالا خورشید: از زمانی که ترامپ اعلام کرد از برجام خارج می‌شود آمریکایی‌ها به اهدافی که می‌خواستند نرسیدند.

🔹به همین خاطر گفتند گروه اقدام تشکیل می‌دهند. آمریکا فکر می‌کرد در یک سال اول با آزار و اذیت ایران را مجبور کند از توافق خارج شود.

۰۹:۱۸:۰۸ گزارش های بیشتر و قوی تری باید برسد

۰۹:۱۷:۳۱  به نظر بازار کمی صبر نیاز دارد

۰۹:۱۷:۲۶ واتی عرضه شد

۰۹:۱۷:۲۲ ظریف: به جای اینکه از امکانات برجام استفاده کنیم دعواهای سیاسی راه انداختیم

محمدجواد ظریف،‌ وزیر امورخارجه در برنامه حالا خورشید:
🔹شاید ما هم در دولت و رسانه در بالارفتن انتظارات مردم در برجام نقش داشتیم. متاسفانه یک تلاشی در داخل شد تا امید مردم را به یاس تبدیل کنند.
🔹برجام یک پروژه ای بود که توافقش در سطح بالا شده بود. آمریکایی ها عادت ندارند به توافقی بپیوندد که منافعشان را به دنبال نداشته باشد.
🔹به جای اینکه از امکانات برجام استفاده کنیم دعواهای سیاسی راه انداختیم.
🔹همه در منطقه یا فکر می کنند امنیت را می شود خرید یا از طریق تسلیحات هسته ای ایجاد کرد. امنیت جمهوری اسلامی وابسته به مردم است.
🔹وظیفه دولت این است که فشارهای خارجی و فشارهای وارده به مردم را کاهش دهد. آمریکایی ها امروز تمرکزشان بر جنگ روانی بر روی ایران و شرکای تجاری است.

۰۹:۱۲:۰۴ فعلا در بازار گروه های خودرو پالایش تا حدودی قندی غذایی و سیمانی بیشتر مورد توجه هستند

۰۹:۰۹:۰۹ کگل هم  کمی زیر فشار فروش است

۰۹:۰۹:۰۲ وتوصا و واتی فعلا خوب مثبت هستند

۰۹:۰۸:۲۶ رنج مثبت در همراه  با کمتر از ۵۰ هزار سهم

۰۹:۰۷:۵۰ سپ و رکیش هم خوب مثبت هستند

۰۹:۰۷:۴۲ روند  منفی پتروشیمی پارس شدت  گرفت

۰۹:۰۵:۲۵ ونفت و مپنا برای رشد بیش از ۲۰% و خزر برای رشد بیش از ۵۰% متوقف شدند

۰۹:۰۳:۲۳ منفی پارس امروز بد نیست

۰۹:۰۳:۰۶ فولاد منفی ولی خوب مقاومت می کند

۰۹:۰۳:۰۰ فملی فعلا  منفی شده است

۰۹:۰۲:۱۹ شغدیر را واقعا خوب خریدند

۰۹:۰۱:۵۴  پارسان  مثبت ولی صف نیست

۰۹:۰۱:۴۲ بازار اغاز شد صفوف بسیار خوب برای پالایشی ها

۰۸:۵۷:۲۹ بازار شروع مثبتی دارد ولی به نظر فاز عرضه در بازار زیاد است

۰۸:۵۳:۵۷ دکوثر در مرداد به فروش ۱۶۸ میلیارد ریالی رسیده است در تیر نیز فروش به عدد خوب ۱۳۶ میلیارد ریال ریالی رسیده بود که جمع فروش ۵ ماهه ۶۶۰ میلیارد ریال بود این عدد در۵ ماهه سال قبل ۴۳۲ میلیارد ریال بوده است که رشد خوبی داشته است

۰۸:۵۳:۵۴ حریل در صف خرید قفل است

۰۸:۵۲:۳۳ کرازی در شفاف سازی رشد ۱۱۶% تولید و فروش تغییر ارزش جایگزینی را از دلایل مهم این تغییرات قیمتی می داند

۰۸:۵۲:۳۰ حبندر وام ارزی داشته که بعد از تشکیل بازار ثانویه زیان تسعیر ارز شناسایی کرده و ۱۸۴ میلیارد ریال زیان داشته است

۰۸:۴۷:۲۱ شسپا  به دلیل رشد بهای تمام  شده منفی نشسته اند

۰۸:۴۶:۱۳ در مورد  گروه پالایش ابهام  زیاد است ای کاش متوقف می شدندو شفاف سازی می کردند

۰۸:۴۶:۰۹ ترامپ به گمانه زنی رسانه‌ها درباره افزایش احتمال استیضاحش واکنش نشان داد و مدعی شد که اگر چنین اتفاقی رخ دهد اقتصاد آمریکا آسیب می‌بیند

۰۸:۳۷:۰۳ به نظر بازار دیروز را کلا فراموش کرده است !!

۰۸:۳۴:۳۰ صفوف خرید بازار شبریز شپنا شبندر فولاژ شتران رمپنا حفاری واتی فاراک ونیکی شسینا کاما فنوال ونفت پارسان فاذر رکیش سپ کدما پارس کبافق مبین فایرا فراور کهمدا وغدیر لبوتان فارس خساپا خبهمن کهرام دفارا خمحرکه اسیا سقاین ورنا وتوکا بفجر ودر فرابورس شراز شاوان کیمیا چکاپا حریل زشگزا فزرین شغدیر شتوکا صف هستند

۰۸:۳۰:۵۸ خزامیا در مرداد ۱۳۷۱ میلیارد ریال فروش داشته است  که عدد خوبی است  . سهم فروردین ۲۵۰میلیارد ریال فروش داشته این عدد در اردیبهشت با رشد خوب به ۷۱۸  میلیارد ریال رسیده و در خرداد بازهم  با  رشد به  ۹۲۶ میلیارد ریال رسیده  در تیر ماه نیز به  ۹۷۶ میلیا د ریال  رسیده  و در جمع  ۵ماهه  ۳۹۹۳    میلیارد ریال فروش زده است . نرخ  محصول اصلی شرکت در اردیبهشت   ۳۳۳,۲۲۵,۷۲۳  ریال و در خرداد ۳۵۳,۶۶۳,۱۰۷ ریال  و تیر ۳۶۵,۲۳۴,۳۵۱ ریال  است  در مرداد این عدد به ۳۶۷,۲۱۷,۳۰۴ و باید دید چه می شود . در ۵ ماهه اول سال ۹۶ فروش زامیاد ۳۷۷۹   میلیارد ریال بوده است.خیلی فرقی نمیکند و در سال ۹۷ اندکی بیشتر است  . نکته مثبت  فروش بسیار خوب . نکته منفی افت  ۵۰% تولید نسبت به میانگین ماه های قبل است

۰۸:۲۵:۵۸ کطبس در توضیح سوالات :افزایش نرخ ۲۱% از ۱تیر ۹۷ نهایی شده ولی هنوز اجرایی نشده است ، بودجه ۹۷ برای فروش ۲۸۰ هزار تن است

۰۷:۴۴:۱۲ مدیر عامل شستا گفت: ادغام شرکت‌های شستا، هلدینگ خلیج فارس و سرمایه‌گذاری غدیر کلید خورده و در انتظار امضای وزرای نفت و کار است

🔹لطفی افزود: پیش‌نویس تفاهمنامه‌ای پیرامون این موضوع تهیه شده که امید می‌رود، بندپی، سرپرست وزارت کار و زنگنه وزیر نفت به زودی آن را امضا کنند

۰۷:۴۳:۱۹یک منبع اگاه با تکذیب استعفای بهرام سبحانی از مدیر عاملی فولاد مبارکه، به معدن نامه گفت: او استعفا نداده و با قدرت به کارش ادامه می دهد.
او افزود: سبحانی فردا در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاضر می شود و از حقوق ذینفعان صنعت فولاد کشور دفاع خواهد کرد.

۰۷:۴۳:۰۷جان مک کین سناتور جمهوریخواه آمریکا در تحریم های کنگره علیه ایران و در مخالفت با توافق هسته ای (برجام) نقش مهمی ایفا کرد.

۰۷:۴۲:۵۱ امروز بازار روی ۳ گروه  سیمانی خودرویی پالایشی بیشتر زوم  است

۰۷:۴۲:۲۹ سلام  صبح شما عزیزان  بخیرو شادی

نظر بگذاريد

شما بايد وارد شويد تا بتوانيد نظر بدهيد.