لحظه به لحظه بابازارامروز…(بخش اول)

 

 

 

۱۰:۳۲:۴۴ پایان  بخش اول ادامه در بخش دوم

۱۰:۲۷:۱۳ حتی سهم های مرتبط با  بازارهای جهانی را

۱۰:۲۷:۰۴ بازار را امروز عجیب خریدند  خیللی عجیب

۱۰:۲۴:۳۳ ونفت می تواند جالب باشد و با دید نوسان بد نیست

۱۰:۲۳:۰۲ امسال بازار مسکن روی آرامش را خواهد دید

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی:
🔹بازار مسکن تحت تأثیر بازارهای موازی از جمله ارز، سکه و طلا قرار دارد.
🔹راه اندازی سامانه اسکان و املاک می‌تواند میزان واحدهای خالی از سکنه را کاهش دهد.
🔹مسکن ملی با ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به دنبال خانه دار کردن اقشار ضعیف و متوسط جامعه است.

۱۰:۲۰:۰۰ رتاپ  با  ۱۲% مثبت  باز شده است

۱۰:۱۹:۵۳ وسرمد هم  شرایط جالبی را دارد

۱۰:۱۸:۲۵ احتمال  رشد در وبصادر بالاست سهم در بین  بانکی ها  شرایط خوبی را دارد

۱۰:۱۶:۵۳ وبصادر به نظر یک مسیر رشد را داشته  باشد

۱۰:۱۴:۵۲ داروسازی زهراوی با رشد ۱۵ درصدی در ۲۰۰۰تومن بازگشایی شد.

۱۰:۱۳:۰۹ حفارس بعد از گزارش و افت اخیر دوباره مورد توجه بود

۱۰:۱۰:۵۸ ونفت در شرف صف

۱۰:۱۰:۵۵ فرابورس امروز معکوس جالبی کشید ! سهم در اسفند ۳۵۳ میلیارد ریال درامد داشته و جمع درامد ۱۲ماهه ۲۰۵۲ میلیارد ریال بوده  . کل درامد  شرکت سال  قبل ۷۰۱ میلیارد ریال بوده و در اسفند  فقط نیمی از از کل درامد  سال قبل محقق شد

۱۰:۰۹:۳۹ چدن هم در استانه‌ی صف خرید قرار گرفت

۱۰:۰۰:۵۸ عجیب است  فرابورس از صف فروش به صف خرید

۰۹:۵۳:۵۹ صفهای فروش فراکابی ها با قدرت جمع شد

۰۹:۵۳:۵۳ سه سهم بورس فرابورس  و کالا  نیز پس از اصلاح قیمتی سنگین امروز صف فروششون جمع شد

۰۹:۵۲:۵۹ به نظر نیمه دوم  بازار کمی پر عرضه تر شود

۰۹:۴۸:۰۲ بیش از ۶۰ میلیون نفر بسته معیشتی دریافت می‌کنند

میرزایی، سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی :
🔹 ۱۹ میلیون و۱۰۰ هزار خانوار بسته معیشتی ماهانه دریافت کردند.
🔹در ابتدا تعهد دادیم که به ۶۰ میلیون نفر بسته معیشتی پرداخت می‌کنیم، اما در حال حاضر در مجموع بیش از ۶۰ میلیون نفر کمک معیشتی دریافت می‌کنند.
🔹 ۳ میلیون و ۷۰ هزار خانوار اعتراض کردند که از بین آنها یک میلیون و ۱۷۶ هزار خانوار اعتراضشان پذیرفته شد و به لیست اضافه شدند.
🔹در مجموع ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به لیست مشمولان اضافه شده و معوقات را نیز دریافت کردند./باشگاه خبرنگاران

۰۹:۴۷:۵۹ کیسون ١٣ میلیون صف دارد

۰۹:۴۶:۴۸ ونیکی هم  خوب مثبت شده است

۰۹:۴۶:۱۸ بساما هم  شرایط خوبی را دارد

۰۹:۴۵:۵۷ ولساپا هم  صف خرید خوبی را دارد

۰۹:۴۵:۲۸ سیمانی‌ها امیدوار به مجوز نرخ جدید
دبیر انجمن صنفی سیمان: آنچه چشم انداز صنعت سیمان در سال ۹۹ را روشن‌تر می‌کند، موضوع قیمت سیمان است. در سال ۹۸، انجمن صنفی کارفرمایان سیمان از وزارت صمت خواسته بود قیمت سیمان از ابتدای سال ۹۹ افزایش یابد که البته بررسی درخواست سیمانی‌ها به ابتدای سال ۹۹ موکول شد.
شیخان افزود: با توجه به گزارشات و مستندات ارائه شده به وزارت صمت، امیدواریم قیمت سیمان در سال ۹۹ واقعی‌تر شود. احتمال افزایش نرخ سیمان در کنار تقاضای سیمان در سال ۹۹، سبب خوشبینی به تحقق سودهای مناسب در شرکت‌های سیمانی می‌شود.

۰۹:۴۳:۲۵ همه هواپیماها زمینگیر شده‌اند/ فرودگاه ها دیگر جا برای پارک هواپیما ندارند

همزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان و زمین‌گیر شدن هزاران هواپیما به خاطر نبود مسافر، حالا فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی با مشکل نبود جا برای پارک این هواپیماها مواجه شده‌اند.

۰۹:۴۰:۴۵ لوتوس امید را  صفر کرد

۰۹:۳۸:۳۹ صف کیسون همچنان  برقرار است

۰۹:۳۸:۱۴ سهگمت هم  شرایط خوبی را دارد

۰۹:۳۶:۳۰ همراه اول و اخابر صفوف خرید خوبی دارند

۰۹:۳۳:۰۷ فعلا  بازار خوب مثبت است ولی شاید نیمه دوم  بازار کمی پر عرضه تر باشد

۰۹:۳۲:۰۶ مپنا  به صف خرید  رفت

۰۹:۳۲:۰۱ حکشتی تا نوسان مثبت کامل و جابجایی ۸ میلیون سهم تا این لحظه

۰۹:۲۶:۳۲ کگل در آستانه صف خرید

۰۹:۲۴:۱۳ ونیرو صف خرید

۰۹:۲۳:۱۲ ولساپا صف خرید

۰۹:۲۱:۱۴ درخواست کمک آمریکا از کره جنوبی برای مقابله با ویروس کروناپس از درخواست فوری از سوی رئیس جمهوری آمریکا، کره جنوبی اعلام کرده که قصد دارد تا تجهیزات پزشکی به آمریکا به منظور مقابله این کشور با کروناویروس ارسال کند.

۰۹:۲۰:۴۱ شگل پرقدرت صف خرید

۰۹:۱۹:۳۲ عرضه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اموال شناسایی شده دولت در بورس رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اموال راکد و غیر مولد شناسایی شده و باید سازو کاری برای واگذاری اینها داشته باشیم. بر این اساس با سازمان بوس اوراق بهادار در حال هماهنگی هستیم تا بتوانیم این اموال را در بورس عرضه کنیم.

۰۹:۱۸:۳۷ شاخص کل با ۲۳۰۰ واحد رشد از ۵۱۰ هزار واحد عبور کرد

۰۹:۱۷:۲۰ رمپنا در حال  صف خرید است

۰۹:۱۶:۳۲ اوان دوباره  صف خرید

۰۹:۱۳:۰۴ واحیا هم  صف خرید و دوباره مثبت

۰۹:۱۲:۰۹ رنج مثبت در بانک تجارت

۰۹:۰۹:۲۱ نمادهای وبملت و وبصادر با افزایش تقاضا همراه و در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفتند.

۰۹:۰۹:۱۴ فاذر هم در مسیر نوسان

۰۹:۰۷:۰۳ خودرویی ها هم  امروز مثبت خوب و قوی را دارند

۰۹:۰۶:۲۱ جو پتروشیمی ها امروز خوب مثبت است

۰۹:۰۵:۲۸ وصنعت هم خوب مثبت  شده است

۰۹:۰۴:۴۱ اخابر ۱ میلیون  داده همراه همچنان  صف خرید

۰۹:۰۳:۴۲ های وب همچنان  صف خرید دارد

۰۹:۰۳:۳۴ مپنا امروز متعادل ولی مثبت است

۰۹:۰۲:۵۵ فاذر خوب مثبت  شده است

۰۹:۰۲:۴۷ فولاد دیروز صف فروش امروز مثبت است

۰۹:۰۲:۱۳ جالب است  کیسون امروز ۵% شده !!

۰۹:۰۱:۰۶ بازار به نظر شروع خوبی را دارد

۰۹:۰۰:۳۳ اینده  دوباره  صف خرید به واسطه ایران مال

۰۹:۰۰:۲۱ بازار اغاز شده است  کندی سیستم ها  را نیز داریم

۰۸:۵۸:۴۹  دبیر کمیته شرایط اضطراری ملی صنایع پتروشیمی گفت: تاکنون ۳ هزار تن آب ژاول غلیظ معادل ۳۰ میلیون لیتر رقیق شده از سوی پتروشیمی کارون در چند استان کشور توزیع شده است که پتروشیمی اروند نیز با همکاری و تعامل مطلوب خود نیازهای مجتمع پتروشیمی کارون را در این زمینه تأمین می‌کند

۰۸:۵۲:۵۴ شفن  به استناد ماده ۱۶ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران به اطلاع می‌رساند با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط ناشر، نماد معاملاتی حداکثر به مدت ۲ روز کاری متوقف می گردد.

۰۸:۳۶:۲۸ چه  بازار پر حجمی در صفوف خرید است

۰۸:۳۶:۱۹ ومعادن اصلاح کرده و گفته دلیل انتشار اوراق صکوک اجاره سهام به مبلغ ۷٫۵۰۰ میلیارد ریال تعداد ۱٫۹۱۶٫۶۸۸٫۰۰۰ سهم فملی به شرکت واسط مالی آذر چهارم به عنوان دارایی پایه در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ منتقل گردیده است.عدد سود فروش ۲۰۶۲ میلیارد ریال بوده است !!

۰۸:۳۶:۱۵ لاوروف در گفتگو با ظریف:از آمریکا می‌خواهیم تحریم‌های ایران را بردارد

۰۸:۳۵:۰۴ صفوف خرید بازار زکوثر اخابر تملت ثفارس غنوش شپاکسا شکلر بکام وخارزم چکارن وبشهر قنیشا وصنعت  تپمپی همراه  فسازان غشهد کسرام چکاوه وایران امید غشصفا خمحرکه فلوله ختوقا شوینده غشان غپینو غبشهر قثابت وبملت پکویر های وب وکار لوتوس فنوال غگرجی بترانس دابور کفرا و در فرابورس شگویا  شصدف ساوه غشهداب توریل کپرور بکهنوج ولشرق غدیس ودی وملل فروی سبزوا ریشمک ومهان هجرت  پرتقاضا هستند

۰۸:۲۹:۵۴ قرار است فدرال رزرو بدون هیچ محدودیتى، دلار به بازار تزریق کند و از اقتصاد امریکا در برابر یک رکود تورمى محتمل حمایت کند. این مساله باعث شده تا شاخص دلار تضعیف شود و به عدد ۱۰۰ نزدیک گردد. قبل از کرونا شاخص دلار ۹۷ بود که تا ۱۰۴ رشد کرد. رشد شاخص دلار منجر به کاهش قیمت دلاری کامودیتی ها و طلا می شود.

۲) بزرگترین کارخانه های استخراج و خالص سازی طلا از ابتدای هفته جاری تعطیل شده اند. این مساله باعث شد تا صندوق های بزرگ در جهان برای تامین نقدینگی خود، از فروش طلا پرهیز کنند لذا اونس طلا از ۱۴۸۰ به ۱۶۳۰ رسید.

۳) پس ازانکه اونس طلا در جهان رشد با اهمیتی را تجربه کرد، دلار در بازار ایران افت کرد و از ۱۶۱۵۰ به ۱۵۹۰۰ رسید. به نظر می رسد بازارساز ثبات قیمت طلا را نشانه گرفته است و نوسان اونس را با دلار خنثی می کند.

۴) گروه ۷ در یک بیانیه می گوید از تمام بازیگران مهم تامین کننده انرژى در دنیا میخواهیم به روند بازار (نفت) ثبات ببخشند. در دستیابى به ثابت کامل در صحنه اقتصاد جهانى متعهد شده ایم.

۵) هند با جمعیتی بیش از ۱میلیارد نفر، برای ۳ هفته قرنطینه کامل می شود. نخست وزیر گفته اگر ۲۱ روز تعطیل نکنیم، ۲۱ سال به عقب بر می گردیم. (ایران چون در حالت عادی رو به عقب می رود نیازی به تعطیلی ندارد چون ازین عقب تر نمی شود رفت)

۶) روز گذشته ترامپ مباحثی مطرح کرد که بوی بازگشایی اقتصاد آمریکا را می داد. او گفت ما باید به سر کار خود بازگردیم. شما با تعطیلی می توانید کشور را نابود کنید. کشور برای تعطیل شدن ساخته نشده است.اپل هم سریعا دعوت ترامپ را لبیک گفت. این مساله باعث شد تا کامودیتی ها تقویت شوند.

۷) یک چینی بر اثر ابتلا به ویروس جدیدی به نام هانتا فوت شد! اولین واکنش رسمی نشان می دهد که انتقال این ویروس بسیار سخت اتفاق می افتد.

۸) آمریکا می گوید طی۲۴ساعت آینده لیست برخی موارد تحریمی ایران را که فعلا برای یک مدت کوتاه به حالت تعلیق در خواهند آمد رامنتشرمی کنیم.

۹) سنگ آهن از کف ۸۰ دلار برگشت و به نزدیکی ۸۴دلار رسید. شمش فولاد ۳۴۵دلار CIS معامله می شود.

۱۰) آفریقای جنوبی خود را برای تعطیلی سراسری ۲۱ روزه آماده می کند. این تعطیلی می تواند باعث نگرانی خریداران شده و اقدام به خرید کامودیتی ها کنند.

۱۱) اپیدمی ۲۱ روزه در هند اثرات با اهمیتی بر قیمت محصولات پتروشیمی نظیر اوره و متانول دارد با این حال هنوز زود است که بگوییم این اثرات خودشان را چگونه نشان می دهند.

۱۲) روز گذشته ۶۰۰میلیارد تومان ورود پول حقیقی به بازار صورت گرفت. بورسی ها، کامودیتی محور می فروشند، سهام غیر دلاری خرید می کنند.

۱۳) در حالی بخش مهمی از سنگ آهن دنیا در استرالیا تولید می شود که آن ها برای جابه جایی معدن کاران از هواپیماهای ۱۰۰ نفره مسافری استفاده می کنند. این مساله می تواند باعث توقف انتقال کارگران و عملا تعطیلی معادن سنگ آهن شود لذا سنگ آهن ترمز افت را کشیده است.

۱۴) بانک ها برای پایان سال ۹۸ دلار را ۹۰۰۰ تومان تسعیر خواهند کرد. بسیاری از بانک ها سال ۹۷ تراز ارزی مثبت داشتند اما به دلیل زیان عملیاتی، با تسعیر ارز هم به سود نرسیدند. در سال ۹۸ اکثر بانک ها به سود رسیدند و یا در نقطه سر به سر بودند لذا اینبار سود تسعیر ارز بانکی ها می تواند eps بهتری خلق کند و در آستانه گزارش های ۱۲ ماهه این گروه مورد توجه باشد.

۱۵) سرچشمه به دنبال پذیرش یک شرکت به بازار سرمایه است. طرح مس چهار گنبد به عیار مناسبی رسیده و طرح فلوتاسیون هم با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد تومانی اجرا می شود.

موفق باشید. ۶ فروردین ۱۳۹۹

۰۸:۱۱:۴۵ نسبت قیمت بنزین به نفت خام در بازار آمریکا  بطور متعارف ۲٫۶ تا ۳٫۳ درصد هست… که در روز های اخیر به کف تاریخی ۱٫۸ درصد هم رسید و الان بنزین با رشد ۲۴ درصدی در حوالی ۲ درصد قیمت نفت خام معامله میشه

۰۸:۰۵:۰۸   وقفه معاملاتی نماد امید، ولیز و کسرا به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت

۰۷:۵۵:۵۵ سناتورهای آمریکایی در حال چانه زنی برای تصویب بسته محرک ۲ تریلیون دلاری هستند که تا کنون چند بار تعویق افتاده و امروز رایگیری نهایی انجام خواهد شد.
نانسی پلوسی رئیس حزب دموکراتها درباره رسیدن به توافق ابراز امیدواری کرد. و از طرح ۲٫۵ تر
منوچین :چاک شومر سناتور ایالت نیویورک نسبت به محرک اقتصادی خوشبین و موافق است.

از اواسط ماه فوریه حدود ۲۶ تریلیون دلار از ارزش بازارهای مالی کاسته شده
بازار امروز خوشبین است که اختلاف بین سناتورهای کنگره بر سر تصویب بسته مالی ۲ تریلیون دلاری به سرانجام برسد.
در این بین دموکراتها هم از بسته ۲٫۵ تریلیون دلاری رونمایی کردند.

۰۷:۵۵:۳۲ رکورد شکنی داوجونز با رشد بیش از ۱۱ درصدی
با خوش‌بینی بازارها به تامین و تزریق نقدینگی از سوی فدرال رزرو و کنگره آمریکا، شاخص داوجونز امروز بیش از ۱۱ درصد رشد روزانه ثبت کرد که بهترین رشد روزانه از سقوط بزرگ سال ۱۹۳۳ می‌باشد!

۰۷:۵۵:۲۹ دسبحا در گزارش ماهانه اسفند  ۱۸۶ میلیارد ریال سود فروش سرمایه گذاری ها شناسایی کرده است

۰۷:۵۴:۳۶ عربستان سعودی روز پنج‌شنبه از طریق ویدئوکنفرانس میزبان نشست سران گروه ۲۰ خواهد بود و در این نشست موضوع مقابله با شیوع ویروس کرونا در جهان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

۰۷:۵۲:۳۸  آمارهای وزارت انرژی آمریکا نشان می‌دهد که ظرفیت ذخایر نفتی استراتژیک این کشور کمتر از ۸۰ میلیون بشکه است و اگر در طی یک بازه زمانی ۶ ماهه اقدام به پر کردن این ذخایر شود به معنای جذب روزانه کمتر از نیم میلیون بشکه نفت از بازار خواهد بود، در حالی که پیش بینی شده که در سه ماهه دوم سال حدود ۱۰ میلیون بشکه مازاد عرضه در بازار وجود داشته باشد

۰۷:۵۲:۳۶  نفت حوالی ۲۸ و مس ۴۸۰۰ و روی ۱۸۵۰  دلار است

۰۷:۵۲:۳۴ جو  بازارهای جهانی کمی بهتر دنبال می شود

۰۷:۵۲:۳۲  سلام صبح  شما  عزیزان  بخیرو شادی

نظر بگذاريد

شما بايد وارد شويد تا بتوانيد نظر بدهيد.